E-Okul Not Giriş

e okul eokul

 1. e okul

e-devlet projesinde gittikçe ilerleyen devletimiz e-okul projesini aktif hala getirmiş. E-okul not giriş sistemi hakkında geniş bilgiyi burdan ulaşabilrsiniz. Proje hakkında görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum yaparak belirtirseniz hem bilgi paylaşımı hemde gelişimine katkıda bulunmuş olarabiliriz.

bir sitede e okul projeleri hakında bulduğum bir yazı

 
KNNWEB’in Sunduğu E-Okul projesi tum okul yönetiminin ve velilerin işini kolaylaştırıcak.
 

E-Okul Nasıl Çalışır : E-Okul sistemi sizin için hazırlanmış yazılım içeren bir web sayfasına dayanmaktadır. Sistem için öncelikle web sayfası isminiz ve alanınız alınır daha sonra E-Okul sisteminin kurulması gerçekleşir . E-Okul çeşitli modüllerin birleşiminden oluşmaktadır. Bu modüllerin sizin ihtiyacınız doğrultusunda birleşmesiyle kusursuz bir yönetime ulaşılır.

 • Online Web Yönetim Modülü : Bu modül ile sizin için hazırlanmış olan web sayfanızı hiçbir teknik bilgiye gerek duymaksızın kolayca güncellemenizi sağlamaktayız. Online olarak yönetilen bu yönetici bölümü Parola korumalıdır ve bir kullanıcının kullanması için tasarlanmıştır. Web sayfanızın içerisindeki ve sizin tarafınızdan seçilen tüm içerikler bu modül yardımıyla yönetilir. Siteniz için içerik belirleme imkanı size verilmiştir. Çünkü E-Okul bir kez hazırlanmış ve isteyenlere satılan bir hazır portal sistem değildir sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlanan bir sistemdir. Okulumuz , Kadromuz , Faaliyetlerimiz , başarılarımız ,Önerileriniz , Anket sistemi , Resim galerisi , duyurular ve haberler v.b. tüm bölümlerde ihtiyaç duyacağınız tüm işlemler online gerçekleşir.
 • Online Not Modülü : Bu modül 2 bölümden oluşur.

-Birinci bölümde okul öğretmenleri için oluşturulmuş öğretmen girişi bulunmaktadır. Bu bölümde öğretmenler sistemde dersine girdiği öğrencilerin bireysel yada bütün sınıfın not tablolarını görürler ve üzerinde değişiklik yaparlar. Yeni yazılı ve sözlülerin girişlerini ister toplu sınıf tabloları üzerinden isterlerse bireysel öğrenci tablolarından yazarlar. Öğretmenler ayrıca bireysel öğrenci tablolarında öğrenciler için yorumlar yazabilirler.

-İkinci Bölüm veli giriş sistemini oluşturmaktadır. Bu bölümde veliler kendilerine okul tarafından (Bizim Her öğrenci için hazırlayacağımız ) verilmiş olan öğrenci no ve veli şifre ile sisteme giriş yaparlar . Velisi bulundukları öğrencinin not durumunu Eğer gerekli modül yüklü ise devamsızlık durumunu öğrenirler.

 • Online Not Modülü Eklenti : Bu Modül eklenti sadece belli okul programlarını kullanan okullarda geçerlidir. Okul programından alınan örnek dosya incelenir ve eğer çalışması mümkün ise bu modül eklentisi sisteme eklenir. Bu eklenti ile not ve devamsızlık bilgileri öğretmenler tarafından tek değil Ana yönetici tarafından okul programından direk web sayfasına online olarak bir kerede yüklenir. Mevcut okul programlarının sadece bir kısmı bu modül tarafından desteklenmemektedir.
 • Online Devamsızlık modülü : Bu Modül sistem yöneticisi tarafından yada sistem yöneticisinin yetki verdiği bir kullanıcı tarafından yönetilir. Öğrencilerin devamsızlıkları günlük yada haftalık olarak toplu yada bireysel olarak sisteme eklenir. Bu modül eğer eklenti modülü kurulu ise kullanılmayabilir. Devamsızlıklar sistem yöneticisi tarafından otomatik olarak yüklenecektir.
 • Online Okul Arkadaşım : Bu modül okulunuzdan mezun olan tüm öğrencilerin yıllık olarak arşivlenmesini amaçlamaktadır. Okulunuzdan mezun olan öğrenciler ileriki yıllarda bu modül üzerinden diğer arkadaşlarıyla mesajlaşmaya ve görüşmeye devam edebilirler. Tıpkı bir yıllık gibi mezun olurken her öğrencinin dilerse diğer öğrenci için notlar yazabileceği bir sistemdir. Bu sistem istenirse sadece okul öğrencileri için istenirse tüm site ziyaretçileri için açık bir duruma getirilebilir. Mezun öğrenciler için bir nevi yıllık görevi yapan sistem içerisinde resim ekleme , mesajlaşma , yıla göre okul arkadaşı arama , öğretmene mesaj gönderme gibi çeşitli fonksiyonlar bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde okul arkadaşları birbirinden kopmamış olacak iyi durumda olan öğrenciler diğerlerine yardımcı olabilecektir. Benzer web sayfalarına yıllık ödemeler yaparak okul arkadaşlarına ulaşan öğrenciler için ücretsiz yada ücretli sunabileceğiniz bu hizmet öğrencileriniz tarafından çok benimsenecektir.
 • Online Haber Modülü : Çok kullanıcılı ve editör sistemine dayalı bu haber sistemi ile konu ile ilgili öğrencilerinizden oluşturulmuş bir grupla okul gazetesi oluşturabilirsiniz. Bu sistemde öğrenciler günlük okuldan, ilçeden yada ülkeden derledikleri haberleri çeşitli başlıklar altında yayınlayabilirler. Kendilerine ana yönetici tarafından verilecek olan editör adı ve şifre ile sisteme giriş yapacak olan bu editörler sadece haber bölümü için yetkili olabilecek ve düzenleme yapabilecektir.

ÖRNEK E-OKUL GEZMEK İSTİYORUM
ÖRNEK E-OKUL YÖNETMEK İSTİYORUM

“E-Okul Not Giriş” için 81 yorum

 1. ya siz nie böle yapıonuz neden bu performan proje biz oksye hazırlanıyoruz.ben o performans ödevlerini bitirene kadar 2000 den fazla soru çözerim.buda benim geleceğimi iyi yönde etkiler.püff bişiler yapın yaa olmaz böle.gerilik yapmayın.ooo shett

 2. birde oks var şu notları az yükseltsek
  test çözmekten başımı kaldırmıyorumda günde 1500 soru çözüyom ben anlayışlı oln

 3. ne bu sürekli sistemi değiştirip duruyolar ya ailemizin görmesi şart mı karnede görüyolar işte hocalarada zahmet olcak ama bir noyu söylemek çok mu zor

 4. arkadaşlar nasıl karne notlarınızı mğrenmeniz için sizlere yardımda bulunacağım.Google ye meb yazın.Daha sonra ”meb veli bilgilendirme sistemi”yazan sayfaya tıklayınız önünüze başka bir mavi sayfa açılacak.Burada adınızı ve soyadınızı daha sonra okul numaranızı ve tc kimlik numaranızı yazıp tamama tıkladığınızda davranış notlaınızı 1. dönem ve 2. dönem notlarınızı öğrenebileceksiniz.

 5. ya tc kimlik no ve okul no girince direk girse süper olacak.. berbat bi sistem..

 6. bence cok ii hı ne güzel işte ailelerimiz görüyor … hem bazı notlarımı unuttugumuzda bakabiliyoruz hahaha süpr bişi bence ben bu sene teşekkur aldım cok da memnunum çünkü hakettim gecen senede taktir almıştım u sene 8. sınıfta inş. taktir aljam

 7. dinlemekten önce anlamak isterim çalışkan olmaktan önce başarmak isteim 5 benim notundur kıskananlar çatlasın havam var zekam var hahaha

 8. ya
  neden e-okul açılmıor lütfen düzeltin benim resmimde baska birisi cıkıyor

 9. yaaaa niye e okul açılmıyorr tcmide biliyorum site açılıyor ama siteye tıklanamıyorr.yaa nolur notlara bi bakabileyimmm………….

 10. ya… bir kaç gündür e okul açılmıyo gerçi benim bakmama gerek yok çünkü hepsi beş

 11. ya site ye giriş yapamıyorum ya offf.. karne heyecanı sardı artık çoık sabırsızlanıyorum ya .. inş güzek bi karne alırım !!

 12. cok iyirenc secim kötü not aldımda annem beni dövüyor acın buzıkkımı

 13. e okul not bildgisi ne zaman açılacak biri bize haber bildirsin şu sözlü notlarına bakalım hocalar ne kadar puan vermiş ona göre belge alabiliyok mu onu hesaplayalım biraz çabuk not bilgisi açılınca seviniriz gereğini sizlera rica ederimm… ayrıca bu e okul çıkarana da allah razı olsun lütfen biran önce bu e okuldan not bilgisini çıkarın herkesin yüzü gülsün ne zaman çıkacak bilen biri varsa bari bize haber versinde bizde ona göre belge alıp almadığımızıza bakalım,bizimde yüzümüz gülsün ya tamamem e okulu kapatın yada tamammen açın…………………………….

 14. ADIYAMAN ÇELİKHAN ÇOK PROGRAMLI LİSESİ 9/B SINIFINA BAŞARILAR BARIŞ TAĞRAL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>